Menu

Najlepsza strona teatru

Inspirujący twórcy teatralni, ważne wydarzenia, zapowiedzi.

Na co do Wrocławskiego Teatru Komedia

teatralna9

W Teatr Komedia Wrocław również trwa wakacyjna przerwa, ale na szczęście tylko miesięczna. Aktorzy wracają więc na deski teatru już pod koniec lipca.

Poniżej kilka wybranych propozycje, które mam nadzieję Was zachęcą do odwiedzin w Teatrze.

Edukacja Rity
To znakomita, bawiąca nas i wzruszająca sztuka dla tych, którzy zadają sobie pytanie, czy w życiu warto zaczynać wszystko od początku.
Autor Willy Russell opowiada o spotkaniu Franka, uniwersyteckiego profesora z Ritą, ambitną fryzjerką żądną wiedzy i odmiany swojego życia.
Dzień w którym w gabinecie Franka pojawia się Rita, w magiczny sposób zmienia ich oboje.
Rodzi się przyjaźń, może miłość, odrobina pożądania.
Wszystko to okraszone znakomitymi dialogami i świetnie zbudowanymi rolami przez Magdalenę Margulewicz i Wojciecha Dąbrowskiego.

Rodzina Kerwoodów
Tom i Linda Kerwood są szczęśliwym małżeństwem, brakuje w ich życiu tylko dziecka.
Czekają właśnie na wizytę urzędniczki z agencji adopcyjnej.
Zamiast niej w ich drzwiach pojawiają się kolejno, ,,niepospolici” bracia Toma.
Najpierw Dick, który właśnie przemycił z Europy dużą ilość towaru, chwilę później Harry, z genialnym planem obniżenia wartości wymarzonego domu Kerwoodów . Wszystko to stanowi punkt wyjścia do serii zdarzeń, które niemal wymykają się Tomowi spod kontroli.

Kolacja dla głupca
Grupa panów w średnim wieku z tzw. „towarzystwa” cyklicznie urządza sobie kolacje, na które zaprasza mniej inteligentnych, ich zdaniem, przedstawicieli naszego społeczeństwa.
Podczas wystawnego posiłku starają się obnażyć ich intelektualne niedostatki, śmieszne przyzwyczajenia, zabawny sposób mówienia itp. Kto przyprowadzi najgłupszego-wygrywa-tak w skrócie można opisać intencję tej dość dwuznacznej, delikatnie mówiąc, zabawy.
Pewnego dnia jednak, w wyniku kilku nieprzewidzianych sytuacji, przedsięwzięcie wymyka się spod kontroli i zaczyna żyć swoim, bardzo interesującym, życiem...Okazuje się, że przypięcie komuś etykietki „głupca” nie zawsze musi oznaczać rzeczywisty poziom jego intelektu.


Opisy przedstawień pochodzą ze strony Wrocławskiego Teatru Komedia.

 

© Najlepsza strona teatru
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci